Przygotowanie do połogu

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

stożki dopochwowe

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się później ból w dole brzucha i trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezmiernie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka szansę, tym porządniej, ponieważ ćwiczenia dają wtedy lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj ważną kwestią są też treningi oddechowe, jakie należy później jak z reguły powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim damom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie błyskawicznie zezwala ona wrócić do normy i czuć się dobrze. Sporo pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub dokuczliwości bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *