restauracja włoska Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród szerokich alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna na dużą uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, połączeń i duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Makarony to baza włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. Fajna restauracja włoska w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, tortellini, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *